Operasyonel Çözümler

1- Kargo aramaları için patlayıcı ve narkotik tespit dedektör köpek(K9) temini

Kargo kabul ve kargo sevkiyat alanlarında patlayıcı madde tespit köpekleri narkotik tespit köpekleri gıda tespit köpekleri sahte para tespit köpekleri tedariği. Yüksek kalitede ve Sosyal olarak eğitilen köpeklerimiz hava kargo hizmeti için ECAC standartlarında hizmet vermek için hazırlanmaktadırlar. Yerel otorite tarafından yapılacak olan yeterlilik sertifikasyonu sınavının simulasyon yapılarak bu simulasyonda başarılı olan köpekler hizmetinize sunulmaktadır. Ayrıca kara kargo aramaları için yetiştirilen köpeklerimiz büyük Parsiyel,konteyner ve araç aramaları için edilmektedirler. Köpeklerimizin tamamı pasif alarm yöntemiyle işaret vermektedirler.

2- Kontrol noktası araç aramaları için dedektör patlayıcı ve narkotik tespit köpek(K9) temini

Kontrol noktalarında Araç aramaları için eğitilen köpeklerimiz gerek patlayıcı gerek narkotik ve gerekse insan kaçakçılığı için tespit yapabilmekte ve pasif alarm ile işaret vermektedirler. Araçların detaylı aramaları, zula çalışmaları, Yüksek ve saçak koklama kabiliyetleri İle açık ve kapalı alanda arama araç araması yapabilmektedirler.

3- Bina aramaları için dedektör patlayıcı ve narkotik tespit, canlı insan tespit köpek(K9)  temini

Az katlı ve çok katlı, bahçeli binalarda kilitli kapı altı arama, kilitli soyunma dolapları oda içi dar alan uzun alan eşyalı oda, depo, mutfak araması yapması için eğitilen köpeklerimiz Aradığı maddeyi bulduğunda pasif alarm yöntemiyle işaret vermektedirler.

4- Açık alan aramaları için patlayıcı ve narkotik tespit canlı insan tespit, ceset kadavra tespit dedektör köpek(K9) ve çift amaçlı (dedektör ve saldırı) köpek(K9) temini

Açık alan aramalarında Dairesel veya çizgisel disiplinde detaylı arama yapma kabiliyetine sahip olan köpeklerimiz aradıkları maddeyi bulduklarında pasif alarm vermektedirler. Köpeklerimiz düzenli açık alan ormansal engebeli sulak arazide yamaç arazide balçık arazide arama kabiliyetine sahiptirler.

5- Devriye ve koruma hizmetleri için köpek(K9) temini

Koruma ve devriye hizmetleri için eğitilen köpeklerimiz alan, kişi, bina tesis koruması için idarecisi ile görev yapabilecek kapasitede yerel otorite sertifikasyon sınavına uygun olarak eğitilmektedirler.

6- Arama kurtarma hizmeti için dedektör köpek(K9) temini

Arama kurtarma için eğitilen köpeklerimiz olabilecek bir deprem veya münferit bina yıkımları esnasında enkazda canlı insan tespiti yapabilmektedirler ayrıca yerel otoritenin sınavlarına hazırlanabilmek adına eğitim yeterlilik ve görev yeterlilik eğitimleri verilmektedir. Ayrıca uluslararası yeterlilik eğitimleri istenildiği taktirde verilebilmektedir.

7- Ceset kadavra tespiti için K9 temini

İnsan cesedi tespiti için eğitilen köpeklerimiz toprak altı, enkaz altı, balçık, Açık toprak üstü durumda bulunan insan ölülerini tespit edebilmektedirler. Tespit sonrasında havlayarak işaret vermektedirler.

8- İnsan kaçakçılığı ile mücadele için dedektör köpek(K9)temini

İnsan kaçakçılığını önlemek adına eğitilen köpeklerimiz araç, konteynır, deniz aracı aramaları yapabilme kabiliyetine sahiptirler saklanan insanı tespit ettiklerinde havlayarak işaret vermektedirler. İstenilmesi halinde sessiz operasyonlar için pasif alarm ile de işaret vermeleri sağlanabilir.

9- İz takibi için dedektör K9 temini

Açık arazide, şehir içinde, ormanlık alanda insan kokusu takibi yapabilen köpeklerimiz aradıkları insanı bulduklarında havlayarak ya da gizli operasyonlar için oturarak işaret verirler. Gizli ve özel operasyonlar için aranılan insanın 100 metre kadar yakınında oturarak ve hedefe odaklanarak sessiz bir şekilde işaret vermesi için eğitilebilirler. Ayrıca iyi insan ve şüpheli insan takibi için eğitilen köpeklerimiz şüpheli insanların ısırılarak etkisiz hale getirilmesi içinde eğitile bilmektedir.

10- Mayın tespiti için desektör köpek(K9) temini

Mayın tespiti için eğitilen köpeklerimiz I.M.A.S standartlarında (https://www.mineactionstandards.org/) eğitim almaktadır ve Yerel otoritelerin açacağı sınavlara uygun olarak hazırlanmaktadır.

11- Özel amaçlı köpek hizmetleri için dedektör köpek(K9)temini

Koku salgılayan her maddenin tespiti için köpek eğitilebilmektedir. Köpeklerin bu kabiliyetinden dolayı genel hizmetlerin dışında özel hizmetler içinde dedektör köpekler Tarafımızdan edilebilmektedir. Bu konuya en net örnek daha önce etmiş olduğumuz eşek arası tespit köpeğidir. Turizm bölgelerinde otellerin açık restoranlarına dadanan ve müşterileri zarara uğratan eşek arılarının yuvalarının tespiti için ettiğimiz köpeğimiz bu yuvaları başarıyla tespit etmiş ve Müşterimizin bu sorundan kurtulmasını sağlamıştır.

Menü
tr_TRTürkçe